Raksti

Bez interneta vietņu veidošanas es, kā Jūs jau noteikti pamanījāt, nodarbojos ar arī ar to, ka rakstu – daudz un dažādi. Tai skaitā, arī uz pasūtījuma. Lai jau drīzāk tāpēc, ka izjutu tādu fizisku vajadzību.

Šai sadaļā es publicēšu dažus no maniem tekstiem, kurus jau nav iespējams atrast tīklā vai tos, kuri vēl nav publicēti un gaida savu īsto brīdi.

Patīkamu lasīšanu!

Потерянные дети нашего времени

Когда я читаю про «русскость», «латышскость» и прочие вопросы языков и «культуры» с примесью национализма в Латвии, это, как правило, вызывает во мне лишь легкую улыбку. Как человек с аналитическим складом ума и отсутствием предвзятости в этих вопросах, я отлично знаю об истинных целях и мотивах подобных статей и дискуссий. Как следствие, практически никогда не участвую в этих «холиварах» (Прим.авт.: Холивар - сетевой жаргонизм, производное от англ. holy war, означает продолжительную полемику и бессмысленные препирания 2 или более сторон, каждая из которых не собирается менять своего мнения вне зависимости от приведенных доводов. Использую его по 2 причинам: во-первых, слово емкое, во-вторых, оно звучит благороднее, чем «взаимное метание фекалиями»). Но недавно я прочитал на imhoclub’e статью Эллис Гиле «Я не хочу уезжать на запад!» –  и, как представитель предыдущего поколения (обозначим его условно «современной молодежью до 30»), я просто не могу на нее не ответить.

Piezīme: šis raksts tika publicēts portālā IMHOclub un tikai krievu valodā, tāpēc es speciāli atstāju to nepārtulkotu.

Turpināt lasīšanu...

Informatīvais karš

Cik bieži Jūs aizdomājaties par to, ko tieši būtu labi mainīt Latvijā, lai šeit kļūtu normāli un komfortabli dzīvot? Daudzi atbildētu uz šo jautājumu: «dažreiz» vai «palaikam». Šajā apskatā es izstāstīšu, kāpēc tā notiek.

Turpināt lasīšanu...

Mana Latvijas nākotnes vīzija

Pēdējo mēnešu laikā mūsu komanda satikās ar diezgan lielu cilvēku skaitu. Tikšanās reizēs, dabiski, tika apspriesta kustība Alternatīvā izvēle, mūsu sākotnes, plāni attiecībā uz turpmāko darbību, kā arī citi visdaudzveidīgākie jautājumi. Visbiežākais jautājums, kuru uzdeva tieši man, bija «Kādu Jūs redzat Latviju nākotnē?». Daudzi pat lūdza atbildēt uz tiem izvērstā, rakstiskā formā, kā arī solīja neizpaust saņemto informāciju (kas ir mazliet dīvaini, manuprāt). Un lūk, padomājot un atrodot laiku, es nolēmu atbildēt visiem interesentiem uz šo jautājumu publiski. Izpaudiet veseli - man nav ko slēpt.

Turpināt lasīšanu...

Septiņu ceļu krustceles

Daudzi šodien ir neapmierināti ar to, kas notiek Latvijā. Daži Latvijas iedzīvotāji pat kaunas par savu dzimteni un cenšas nepieminēt lieku reizi šo faktu. Bet, tam visam pa vidu, neskatoties ne uz ko, Latvija bija un paliek viena no lielākajām Eiropas «krustcelēm».

Turpināt lasīšanu...

Referendums par krievu valodu – uzvara vai diversija?

2011.gada 1.decembrī vairākos Internets portālos bijis iespējams sastapt priecīgus Latvijas krievu izsaucienus. «Mēs uzvarējām!», «Mēs varam!», «Mūsu viedoklī nāksies ieklausīties!» – optimisma līmenis bija apbrīnojams. Zemāk es piedāvāju Jūsu uzmanībai alternatīvu skatījumu uz šo situāciju.

Turpināt lasīšanu...

Rekviēms Latvijas ekonomikai

Šajā brīdī daudzi Latvijas iedzīvotāji jau ir sākuši aizmirst par 2008-2010.gada Latvijas un pārējās pasaules notikumiem. Un tas ir absolūti dabiski, jo cilvēkiem raksturīga īpašība aizmirst slikto, grūtos un sarežģītos savas dzīves posmus. Un viņi aizmirst. Bet es, tomēr, riskēšu atgādināt Jums, kas tieši notika tajā nesenajā pagātnē, un ar ko tas mums draud nākotnē.

Turpināt lasīšanu...

Sāga par Islandi jeb «Visiem, kam es parādā - es piedodu»

2012.gads jau tuvojas. Vecenīti Eiropu krata īsts drudzis un drebuļi, atceroties bijušo pārmērīgo uzdzīvi pāri visiem līdzekļiem. Eiropas Savienības dalībvalstis ar ēzeļu neatlaidīgumu mēģina atdot savus parādus, turklāt ņemot jaunus. Bet pēc tam ļoti brīnās, kāpēc parādi nepazūd, un mēģina vēlreiz. Bet pēc tam vēl, vēl, un vēl….Uz šī fona ļoti interesanti izskatās tāda valsts, kā Islande. Izņemot vulkānus ar neizrunājamiem nosaukumiem, tā ir ievērojama arī ar to, ka 2008.gadā, pašā pasaules krīzes sākumā, tā burtiski bankrotēja. Un, neskatoties uz to visu, šīs valsts iedzīvotāji līdz pat šim brīdim jūtas atrodamies «sausumā un komfortā». Tas viss tāpēc, ka valsts atteicās maksāt nelikumīgi uzrādītos rēķinus.

Turpināt lasīšanu...

Janas Zvirgzdiņas piemiņai

Ir dienas, kad kļūst baisi. Ir tik ļoti bail, ka gribas paslēpties kādā stūrī… un tas nenotiek tikai to šausmu dēļ, kas ieperinājušās tavā sirdī. Un tad tu saņem sevi rokās, dari visu, kas tavos spēkos, un pat pāri tam - un vienalga notiek nelabojamais. Un tad, vienā acumirklī, tava pasaule krīt lejup un saplīst miljonos lausku.

Turpināt lasīšanu...