Alternatīvā izvēle

2011.-2012.g. laikā es aktīvi nodarbojos ar Latvijas politiku kustības „Alternatīvā izvēle” sastāvā. Tas bija savāds un interesants laiks – es biju entuziasma un skaidru nolūku pilns, lai radītu spēku, kas varētu izmainīt Latviju tā, lai ar to varētu lepoties.

Šajā laikā bija padarīts grandiozs darbs. Es biju meklējis un atradis domubiedrus, mēs kopā transformējam mūsu abstrakcijas velēšanos padarīt Latviju labāku par konkrētiem dienišķiem Latvijai un sabiedrībai svarīgiem jautājumu un uzdevumu risinājumiem. Citiem vārdiem sakot, mēs domājām, rādījām, izstrādājām, rēķinājām un darījām visu, ko gribējām, bez nožēlas un ne uz vienu nelīdzinoties.

Un tomēr toreiz mēs zaudējām. „Pie stūres esošiem” izdevās „savlaicīgi” nobremzēt mūsu kustību, viņu nauda pārvarēja mūsu entuziasmu, bet intrigas – mūsu skaidras domas.

Neskatoties uz to, tā bija laba dzīves skola. Tagad mums ir skaidri zināms, ar kuriem var, bet ar kuriem nevar sadarboties, kā arī tas, kurš cik reāli ir vērts šajā dzīvē.

Kļūdas ir apzinātas, secinājumi izdarīti. Mēs arvien esam uzticīgi saviem principiem un ideāliem, krājam resursus un sagaidām īsto brīdi darbības turpināšanai.

Šai sadaļā Jūs varat atrast manas publikācijas no dotajā brīdī vairs neesoša resursa aliz.lv. Lai tie paliek – vēsturei...

Потерянные дети нашего времени

Когда я читаю про «русскость», «латышскость» и прочие вопросы языков и «культуры» с примесью национализма в Латвии, это, как правило, вызывает во мне лишь легкую улыбку. Как человек с аналитическим складом ума и отсутствием предвзятости в этих вопросах, я отлично знаю об истинных целях и мотивах подобных статей и дискуссий. Как следствие, практически никогда не участвую в этих «холиварах» (Прим.авт.: Холивар - сетевой жаргонизм, производное от англ. holy war, означает продолжительную полемику и бессмысленные препирания 2 или более сторон, каждая из которых не собирается менять своего мнения вне зависимости от приведенных доводов. Использую его по 2 причинам: во-первых, слово емкое, во-вторых, оно звучит благороднее, чем «взаимное метание фекалиями»). Но недавно я прочитал на imhoclub’e статью Эллис Гиле «Я не хочу уезжать на запад!» –  и, как представитель предыдущего поколения (обозначим его условно «современной молодежью до 30»), я просто не могу на нее не ответить.

Piezīme: šis raksts tika publicēts portālā IMHOclub un tikai krievu valodā, tāpēc es speciāli atstāju to nepārtulkotu.

Turpināt lasīšanu...

Informatīvais karš

Cik bieži Jūs aizdomājaties par to, ko tieši būtu labi mainīt Latvijā, lai šeit kļūtu normāli un komfortabli dzīvot? Daudzi atbildētu uz šo jautājumu: «dažreiz» vai «palaikam». Šajā apskatā es izstāstīšu, kāpēc tā notiek.

Turpināt lasīšanu...

Mana Latvijas nākotnes vīzija

Pēdējo mēnešu laikā mūsu komanda satikās ar diezgan lielu cilvēku skaitu. Tikšanās reizēs, dabiski, tika apspriesta kustība Alternatīvā izvēle, mūsu sākotnes, plāni attiecībā uz turpmāko darbību, kā arī citi visdaudzveidīgākie jautājumi. Visbiežākais jautājums, kuru uzdeva tieši man, bija «Kādu Jūs redzat Latviju nākotnē?». Daudzi pat lūdza atbildēt uz tiem izvērstā, rakstiskā formā, kā arī solīja neizpaust saņemto informāciju (kas ir mazliet dīvaini, manuprāt). Un lūk, padomājot un atrodot laiku, es nolēmu atbildēt visiem interesentiem uz šo jautājumu publiski. Izpaudiet veseli - man nav ko slēpt.

Turpināt lasīšanu...

Septiņu ceļu krustceles

Daudzi šodien ir neapmierināti ar to, kas notiek Latvijā. Daži Latvijas iedzīvotāji pat kaunas par savu dzimteni un cenšas nepieminēt lieku reizi šo faktu. Bet, tam visam pa vidu, neskatoties ne uz ko, Latvija bija un paliek viena no lielākajām Eiropas «krustcelēm».

Turpināt lasīšanu...

Referendums par krievu valodu – uzvara vai diversija?

2011.gada 1.decembrī vairākos Internets portālos bijis iespējams sastapt priecīgus Latvijas krievu izsaucienus. «Mēs uzvarējām!», «Mēs varam!», «Mūsu viedoklī nāksies ieklausīties!» – optimisma līmenis bija apbrīnojams. Zemāk es piedāvāju Jūsu uzmanībai alternatīvu skatījumu uz šo situāciju.

Turpināt lasīšanu...

Rekviēms Latvijas ekonomikai

Šajā brīdī daudzi Latvijas iedzīvotāji jau ir sākuši aizmirst par 2008-2010.gada Latvijas un pārējās pasaules notikumiem. Un tas ir absolūti dabiski, jo cilvēkiem raksturīga īpašība aizmirst slikto, grūtos un sarežģītos savas dzīves posmus. Un viņi aizmirst. Bet es, tomēr, riskēšu atgādināt Jums, kas tieši notika tajā nesenajā pagātnē, un ar ko tas mums draud nākotnē.

Turpināt lasīšanu...

Sāga par Islandi jeb «Visiem, kam es parādā - es piedodu»

2012.gads jau tuvojas. Vecenīti Eiropu krata īsts drudzis un drebuļi, atceroties bijušo pārmērīgo uzdzīvi pāri visiem līdzekļiem. Eiropas Savienības dalībvalstis ar ēzeļu neatlaidīgumu mēģina atdot savus parādus, turklāt ņemot jaunus. Bet pēc tam ļoti brīnās, kāpēc parādi nepazūd, un mēģina vēlreiz. Bet pēc tam vēl, vēl, un vēl….Uz šī fona ļoti interesanti izskatās tāda valsts, kā Islande. Izņemot vulkānus ar neizrunājamiem nosaukumiem, tā ir ievērojama arī ar to, ka 2008.gadā, pašā pasaules krīzes sākumā, tā burtiski bankrotēja. Un, neskatoties uz to visu, šīs valsts iedzīvotāji līdz pat šim brīdim jūtas atrodamies «sausumā un komfortā». Tas viss tāpēc, ka valsts atteicās maksāt nelikumīgi uzrādītos rēķinus.

Turpināt lasīšanu...

Janas Zvirgzdiņas piemiņai

Ir dienas, kad kļūst baisi. Ir tik ļoti bail, ka gribas paslēpties kādā stūrī… un tas nenotiek tikai to šausmu dēļ, kas ieperinājušās tavā sirdī. Un tad tu saņem sevi rokās, dari visu, kas tavos spēkos, un pat pāri tam - un vienalga notiek nelabojamais. Un tad, vienā acumirklī, tava pasaule krīt lejup un saplīst miljonos lausku.

Turpināt lasīšanu...